Navigation Menu+

Czy stosowanie ksylitolu zamiast cukru jest dla nas dobre?

Posted on paź 22, 2020 by in diety |

Bardzo wiele osób chcąc poprawić swoją sylwetkę i zadbać o zdrowie postanawia ograniczyć spożycie cukru. Idea sama w sobie jest bardzo dobra, często jednak bardzo ciężko jest nam rozstać się ze słodkim smakiem herbaty czy kawy. Idealnym zamiennikiem dla tradycyjnego cukru może być dla nas ksylit.

Jaki wpływ ma ksylitol na nasze zdrowie?

Ksylitol czyli naturalny cukier brzozowy może być wykorzystywany w bardzo różny sposób. Zaczynając od słodzenia herbaty po dodawaniu do naturalnych soków czy do ciast. Ksylitol w smaku bardzo przypomina tradycyjny cukier biały jest jednak dużo mniej kaloryczny, dzięki temu jest dla nas dużo zdrowszy. Warto również zauważyć, że ta substancja występuje w wielu owocach (śliwki, gruszki, jagody). Kolejną zaletą stosowania ksylitolu jest jego pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit. Jego stosowanie powoduje, że czujemy się lepiej i wspomaga nas w walce z otyłością.

Ksylitol – czy warto zastąpić nim cukier?

Zdrowe odżywianie stało się domeną naszych czasów. Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na swój wygląd, na to co jedzą i jak się czują. W konsekwencji coraz więcej osób zastanawia się w jaki sposób zmienić swoje nawyki żywieniowe. Czy ksylitol jest zdrowy? Zdecydowanie tak, warto więc stosować go przy każdej okazji i zrezygnować z tradycyjnego, białego cukru. Dzięki temu wspomożemy nasz organizm w walce ze zbędnymi kilogramami i będziemy czuć się znacznie lepiej.