Navigation Menu+

Buty sportowe dobrane do typu stopy

Posted on mar 1, 2017 by in informacje |

Uprawianie sportów w nieodpowiednim obuwiu może być poważne w skutkach dla naszego zdrowia. Dlatego też, bardzo ważne jest, aby dobrać zawsze właściwe buty do sportu, który uprawiamy. Możemy nabawić się artretyzmu, jeżeli nie będziemy o tym pamiętali. Dobrze dobrane buty sportowe zmniejszają obciążenia stopy podczas ćwiczeń, pomagając zapobiegać kontuzjom, a także modulują ogólną sylwetkę. Wpływają także na większą efektywność treningów. Dlatego też, zdecydowanie buty adidas są bardzo ważne podczas uprawiania sportu. Można cieszyć się z tego, że faktycznie będą nas wspierały w dążeniu do tego, aby sport stał się faktycznie częścią naszego życia.

Ważne jest, aby umiejętnie określić typ stopy, jaki posiadamy. Wtedy można będzie dobrać odpowiednie buty męskie, jak i damskie. Popatrz na podeszwy starych, zużytych płaskich butów. Miejsca, w których podeszwa jest przetarta w największym stopniu wskazują gdzie przykładany jest największy nacisk podczas chodzenia. To właśnie te przetarcia pomogą Ci dowiedzieć się, jaki masz rodzaj stopy.

Przetarta górna zewnętrzna część podeszwy

Posiadasz stopę supinującą Takie stopy mają wysokie podbicie, a ciężar ciała przenoszony jest na ich zewnętrzną część. Ważne jest, aby dobrać tu właściwe buty nike, które będą w stanie zniwelować wstrząsy. Idealne będą tutaj buty typu cushioned lub neutral.

Równomiernie przetarte podeszwy

Jest to stopa neutralna. Osoba taka chodzi normalnie, a ciężar ciała jest równomiernie rozprowadzany na całej powierzchni stopy. Warto tutaj wybierać buty neutralne.

Przetarte wewnętrzne krawędzie podeszwy

Jest to stopa pronująca. Ciężar ciała jest przenoszony na wewnętrzną część stopy. Występuje tu najczęściej problem z płaskostopiem lub niskim sklepieniem. Taka stopa wymaga dodatkowej amortyzacji, dlatego też należy zdecydować się na specjalistyczne buty puma. Najlepiej zdecydować się na buty motion control lub stability.

Jeżeli wybierzemy odpowiednie buty, uprawianie sportów będzie niezwykle przyjemne i wreszcie będziemy mogli popracować nad kondycją swojego ciała.