Navigation Menu+

Ratunek dla oczu zimą – krople bez recepty

Posted on sty 7, 2020 by in porady |

Zima to trudny czas dla oczu, wiatr, smog, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, a do tego praca przed komputerem sprawiają, że oczy są nie tylko zmęczone, ale także podrażnione i zaczerwienione. Ból i zmęczenie oczu często sprawiają, że zaczyna boleć też głowa. Wszystko to może znacznie utrudnić życie, a także pracę. Jak sobie z tym radzić?

Dobre krople do oczu bez recepty



Pierwszym krokiem do poprawy komfortu naszych oczy powinien być zakup dobrych kropli do oczu, które dostaniemy bez recepty w każdej aptece lub przez internet. Kupując takie krople, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby były wykonane ze składników naturalnych. Nie chcemy przecież wlewać do oczu czegoś, czego nie jesteśmy pewni w 100%.

Krople mogą mieć różne działanie, przede wszystkim jednak powinny być odżywiające, nawilżające i sprawiać, że oczy będą miały szansę odpocząć. Krople do oczu bez recepty nie muszą być także bardzo drogie. Zawsze jednak należy się kierować przede wszystkim myślą o komforcie i tym, co dane krople mają do zaoferowania.

Jak jeszcze chronić oczy zimą?



Poza kroplami, które można stosować profilaktycznie, zwłaszcza te z naturalnych składników, warto pamiętać o kilku rzeczach, które zimą pomogą naszym oczom poczuć się lepiej. Przede wszystkim – odpoczynek. Pracując przed komputerem, co godzinę powinno robić się pięcio minutowe przerwy, a co trzy godziny piętnastominutowe. Przerwy te powinny dać chwilę całkowitego odcięcia się od ekranu zarówno komputera, jak i telefonu. Dobrym ćwiczeniem jest patrzenie naprzemiennie na obiekt, który jest bardzo oddalony na zmianę z czymś, co znajduje się niedaleko nas.

Dzięki temu oczy mają szansę poćwiczyć i odpocząć od całkowicie płaskiego ekranu komputera. Takie ćwiczenia warto wykonywać przez cały rok. Zimą szczególnie trzeba zadbać o zawodnienie. Ogrzewanie sprawia, że powietrze w pomieszczeniach jest bardzo suche i nasze oczy, także szybciej wysychają, duża ilość wody, czyli nawilżenie od wewnątrz powinien być rytuałem i sposobem na życie przez cały rok, i zimą i latem.