Navigation Menu+

Kiedy warto udać się do dietetyka?

Posted on cze 8, 2022 by in diety | 0 comments

Niektórzy są przekonani co do tego, że dietetyk to zawód, który ma na celu pomóc osobom otyłym skutecznie pozbyć się nadwagi. Jednak prawda jest taka, że dietetycy oferują swoje usługi o wiele szerszemu gronu odbiorców. I choć trudno się nie zgodzić z tym, że sporą część pacjentów stanowią osoby chcące otrzymać menu pozwalające zredukować masę ciała, to jednak nie są oni jedynymi, którzy pukają do drzwi gabinetów dietetycznych… 

Prawidłowa dieta a występowanie różnych chorób 

Choć czasami możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to nie zmienia to faktu, że wśród nas żyje mnóstwo osób borykających się z przeróżnymi chorobami, które wymagają tego, żeby ściśle kontrować swój jadłospis. Jedną z częściej występujących chorób, które powodują, że często trzeba radykalnie zmienić swoje menu, eliminując z niego między innymi wszelkiego rodzaju produkty z dodatkiem cukru, jest cukrzyca. Choroba, na którą zapadają nie tylko dorośli, ale również malutkie dzieci. Diagnoza Cię przeraziła? Nie wiesz, co jeść, a czego się wystrzegać? W takim razie dietetyk Chorzów, przyjmujący w Natur House, pomoże Ci jak najmniej boleśnie zmienić dietę, przygotowując menu i uwzględniając przy tym lubiane przez Ciebie produkty, które są dozwolone przy cukrzycy. Ale na tym nie koniec. Innymi chorobami, z którymi możemy udać się do dietetyka, są: choroba wrzodowa żołądka, refluks, choroba Leśniowskiego-Crohna, nadczynność tarczycy czy choroby jelita grubego. Z porad dietetyka często korzystają też osoby mające podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów czy panie w okresie karmienia piersią lub podczas menopauzy. 

Dieta dla sportowców 

Kolejną grupą osób, które korzystają z porad dietetyka, są sportowcy. A to dlatego, że poprzez odpowiednio dobraną dietę można między innymi zwiększyć wydolność organizmu, dostarczyć mu odpowiednią ilość składników, dzięki którym możliwe będzie osiąganie lepszych rezultatów w sporcie… Z jakich powodów chcesz przejść na dietę i potrzebujesz porady specjalisty w tej dziedzinie? Dietetyk Chorzów zaprasza i oferuje porady żywieniowe na najwyższym poziomie. 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *