Navigation Menu+

Czym są skarpety bezuciskowe?

Posted on Wrz 5, 2019 by in leczenie | 0 comments

Siedzący tryb życia, brak ruchu, genetyczne skłonności czy choroby zwyrodnieniowe mogą prowadzić do puchnięcia i bólu łydek, kostek i stóp.

Coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie ulgi obolałym nogom jest noszenie bielizny medycznej. Czym są skarpety bezuciskowe? Komu dedykowane są tego typu produkty? Sprawdź!

Skarpety bezuciskowe – tajna broń w walce o zdrowe nogi

Skarpety bezuciskowe zaliczane są do grupy produktów medycznych. Mogą mieć one charakter profilaktyczny albo terapeutyczny. Tego typu skarpety czy podkolanówki nie posiadają typowego ściągacza wywierającego nacisk na łydkę i udo, ale ściśle przylegają do stopy i nogi na całej jej długości. Specyficzna budowa bielizny pobudza krążenie krwi w kończynach dolnych. Dzięki uciskowi o odpowiedniej sile zastawki w żyłach prawidłowo się zamykają, nie tamując tym samym swobodnego przepływu płynów ustrojowych. Większość skarpet kompresyjnych wykonana jest z naturalnych, antyalergicznych materiałów (bawełny, włókna bambusowego) o przepuszczającej strukturze i antybakteryjnych właściwościach. Elastyczne, idealnie dopasowane skarpetki lub podkolanówki posiadające delikatne szwy lub całkowicie ich pozbawione zapewniają maksymalną swobodę ruchów. W sprzedaży znajdują się modele o zróżnicowanej sile kompresji, co pozwala na znalezienie wariantu dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Dla kogo skarpety bezuciskowe?

Skarpety bezuciskowe dedykowane są kobietom i mężczyznom skarżącym się na puchnięcie nóg i stóp, odczuwanie bólu, prowadzących siedzący tryb życia oraz, wręcz przeciwnie, intensywnie trenujących sportowców. Komplet bielizny medycznej powinien znaleźć się w szafie każdej osoby chodzącej na co dzień na szpilkach oraz w walizce podróżników spędzających dużą ilość czasu za kierownicą albo w samolocie. Skarpety bezuciskowe są mile widziane w garderobie kobiet w ciąży, które szczególnie narażone są na obrzęki nóg. Nowoczesne skarpety kompresyjne są skutecznym narzędziem pomagającym zdusić w zarodku pierwsze objawy pojawiających się żylaków. Według specjalistów regularne noszenie medycznych skarpet służy profilaktyce zakrzepicy i zatorowości u unieruchomionych pacjentów, sprzyja higienie, niweluje problemy z przepływem krwi u diabetyków.

Szeroki wybór dla Twojej wygody

Skarpety bezuciskowe przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Czołowi producenci oferują szeroki wybór różnorodnych produktów różniących się od siebie fasonem, krojem, kolorem i grubością materiału. Wśród dostępnych wariantów nie brakuje zarówno klasycznych, czarnych skarpet, jak i eleganckich pończoch, które z pewnością będą mile widziane w garderobie każdej eleganckiej kobiety. Co istotne, bielizna medyczna będzie spełniała swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio dobrana do obwodu łydki, uda i rozmiaru stopy. W dobrych sklepach znajdziesz bieliznę kompresyjną dedykowaną sportowcom, diabetykom, pacjentom leżącym oraz osobom, które przeszły różnego rodzaju zabiegi, sportowcom, modele usprawniające przebieg terapii owrzodzeń żylnych oraz przyjazne skórze skarpety dla alergików.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *